Jump to content

Feedback SIDERS.RO

Recommended Posts

• Ștefan A. pinned, featured and unpinned this topic

Cred că mai mult s-ar potrivii termenul de "redeschisă" dată fiind vechimea domeniului și a faptului că o parte suntem din vechiul staff de prin 2015.

De la Florin până la voi ( proprietari actuali ) au fost destui care au încercat să facă ceva cu domeniul dar finalul era mereu identic, închidere după câteva luni de activitate. Luând în calcul experiența fiecăruia dintre voi poate de data asta e cu noroc iar domeniul se întoarce la "gloria" avută la prima deschidere.

Design plăcut care îți captează atenția, vă deosebește și de restul comunităților care-s trase la xerox când vine vorba de interfață.

Aștept să văd cum evoluează totul pe viitor, succes cu comunitatea.

• Thanks 3

N-am vazut niciodata ceva maret de la numele siders.ro ca sa fiu sincer si imi mentin ideea ca nu mai e vremea de comunitati, insa ramane de vazut "viitorul nu prea indepartat".

O sa ma legat in mare parte de partea de design, cu asta ma ocup pana la urma. Exagerat de mari logo-urile creatorilor, inteleg ca voi ati facut tema, dar totusi :)). Panelul cu navigatia este complet din alta lume, elemente mult prea mari, greu de interpretat dupa iconite, mergea altceva cu navigatia aia, plus prea mult spatiu negativ ce se putea folosi. Cromatica si multe elemente sunt inspirate dintr-o lucrare puffysticks si aici nu ma puteti contrazice, pentru ca au folosit ideea asta si pe propriul site tip portofoliu. Am gasit si cateva mici buguri, usor de ignorat, probabil tema nu e inca 100% finisata, deci nu e asta o problema.

Ramane de vazut mai departe ce si cum va fi.

53 minutes ago, Juliano Dillon said:

Cromatica si multe elemente sunt inspirate dintr-o lucrare puffysticks si aici nu ma puteti contrazice, pentru ca au folosit ideea asta si pe propriul site tip portofoliu

Te contrazic eu, sunt sigur la ce e elemente te referi (linii poloneze cum le zic unii "designeri") si nu este inspirat de la ei.

Poti intra pe site-ul celor de la Red Dead Redemption 2 si vei vedea ca inspiratia e mai mult de aici.
https://www.rockstargames.com/reddeadredemption2/

53 minutes ago, Juliano Dillon said:

Exagerat de mari logo-urile creatorilor, inteleg ca voi ati facut tema, dar totusi :)).

solved ✅

steam // anilist // spotify // portfolio
most of the time i spent listening to music and playing league.

3 hours ago, Juliano Dillon said:

N-am vazut niciodata ceva maret de la numele siders.ro ca sa fiu sincer si imi mentin ideea ca nu mai e vremea de comunitati, insa ramane de vazut "viitorul nu prea indepartat".

O sa ma legat in mare parte de partea de design, cu asta ma ocup pana la urma. Exagerat de mari logo-urile creatorilor, inteleg ca voi ati facut tema, dar totusi :)). Panelul cu navigatia este complet din alta lume, elemente mult prea mari, greu de interpretat dupa iconite, mergea altceva cu navigatia aia, plus prea mult spatiu negativ ce se putea folosi. Cromatica si multe elemente sunt inspirate dintr-o lucrare puffysticks si aici nu ma puteti contrazice, pentru ca au folosit ideea asta si pe propriul site tip portofoliu. Am gasit si cateva mici buguri, usor de ignorat, probabil tema nu e inca 100% finisata, deci nu e asta o problema.

Ramane de vazut mai departe ce si cum va fi.

Multumim pentru parerea constructiva.

3 hours ago, eternity said:

Te contrazic eu

nu vreau sa vad contraziceri in acest topic. Strict pareri despre siders :) 

• Confused 1
  • Upvote 1

13 hours ago, heAdgN said:

Ca design este interesanta, ceva diferit. Dar webhost nu e ce trebuie , se incarca foarte greu .

Mulțumim pentru părere. Voi face cateva teste cu Lighthouse pentru a determina cu exactitate ce face pagina să se încarce greu. Nu vreau să arunc vina pe gazduire, e posibil sa fie de la optimizarea temei in mare parte. Ne afecteaza si faptul ca IPS nu are suport pe Litespeed. 

Update

Am efectuat câteva modificări asupra temei şi cred că se încarcă mai repede. Şi pe Lighthouse am primit un scor destul de bun, aştept să-mi spui dacă simți vreo diferență. :) De asemenea şi cloudflare, pe care l-am adăugat în seara asta ar trebui să ne ajute umpic cu CDN.

YWsLJm7.jpeg

• Upvote 2

JNci0ka.png